Bailly, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailly
Komunë
Vendndodhja
Bailly is located in Franca
Bailly
Bailly
48°50′25″V 2°48′41″L / 48.8403°V 2.8114°L / 48.8403; 2.8114Koordinatat: 48°50′25″V 2°48′41″L / 48.8403°V 2.8114°L / 48.8403; 2.8114
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Ribécourt-Dreslincourt
Ndërbashkësia Deux Vallées
Kryetari Philippe Brou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.26 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 647 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60170
INSEE 60043


Bailly është një komunëFrancë. Baillybën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 647 banorë dhe sipërfaqe 4.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]