Baixas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baixas
Komunë
noform
Pamje nga Baixas
Stema_figura
Vendndodhja
Baixas is located in Franca
Baixas
Baixas
44°16′39″V 0°42′25″L / 44.2775°V 0.7069°L / 44.2775; 0.7069Koordinatat: 44°16′39″V 0°42′25″L / 44.2775°V 0.7069°L / 44.2775; 0.7069
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Qarku Arrondissement Perpignan
Kantoni Saint-Estève
Ndërbashkësia Perpignan Méditerranée
Kryetari Gilles Foxonet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.91 km2
Popullsia 2587 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 66390
INSEE 66014


Baixas është një komunëFrancë. Baixasbën pjesë në departamentin Pyrénées-Orientalesrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 2587 banorë dhe sipërfaqe 18.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baixas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale