Bajamont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajamont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bajamont is located in Franca
Bajamont
Bajamont
50°25′19″V 2°28′51″L / 50.4219°V 2.4808°L / 50.4219; 2.4808Koordinatat: 50°25′19″V 2°28′51″L / 50.4219°V 2.4808°L / 50.4219; 2.4808
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Agen
Kantoni Agen-Nord-Est
Kryetari Patrick Buisson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.2 km2
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Popullsia 914 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47480
INSEE 47019


Bajamont është një komunëFrancë. Bajamontbën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 914 banorë dhe sipërfaqe 12.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]