Balagny-sur-Thérain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balagny-sur-Thérain
Komunë
noform
Pamje nga Balagny-sur-Thérain
Stema_figura
Vendndodhja
Balagny-sur-Thérain is located in Franca
Balagny-sur-Thérain
Balagny-sur-Thérain
43°53′55″V 2°34′39″L / 43.8986°V 2.5775°L / 43.8986; 2.5775Koordinatat: 43°53′55″V 2°34′39″L / 43.8986°V 2.5775°L / 43.8986; 2.5775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Neuilly-en-Thelle
Ndërbashkësia Pays de Thelle
Kryetari Cécile Bremard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.8 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 1398 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60250
INSEE 60044


Balagny-sur-Thérain është një komunëFrancë. Balagny-sur-Thérainbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 1398 banorë dhe sipërfaqe 6.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]