Balan, Ardennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balan
Komunë
noform
Pamje nga Balan
Stema_figura
Vendndodhja
Balan is located in Franca
Balan
Balan
49°41′23″V 4°57′40″L / 49.6897°V 4.9611°L / 49.6897; 4.9611Koordinatat: 49°41′23″V 4°57′40″L / 49.6897°V 4.9611°L / 49.6897; 4.9611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lindja e madhe
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Sedan
Kantoni Sedan-Est
Ndërbashkësia Charleville-Mézières / Sedan
Kryetari André Drouard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.65 km2
Lartësia 158 m (m.n.d.)
Popullsia 1616 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8200
INSEE 8043


Balan është një komunëFrancë. Balanbën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Lindja e madhe. Komuna ka një popullsi prej 1616 banorë dhe sipërfaqe 4.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]