Balbronn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balbronn
Komunë
noform
Pamje nga Balbronn
Stema_figura
Vendndodhja
Balbronn is located in Franca
Balbronn
Balbronn
48°35′04″V 7°26′16″L / 48.584444°V 7.437778°L / 48.584444; 7.437778Koordinatat: 48°35′04″V 7°26′16″L / 48.584444°V 7.437778°L / 48.584444; 7.437778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Molsheim
Kantoni Wasselonne
Ndërbashkësia Coteaux de la Mossig
Kryetari Daniel Reutenauer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.18 km2
Popullsia 625 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67310
INSEE 67018


Balbronn është një komunëFrancë. Balbronn bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 625 banorë dhe sipërfaqe 10.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]