Baldenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baldenheim
Komunë
noform
Pamje nga Baldenheim
Stema_figura
Vendndodhja
Baldenheim is located in Franca
Baldenheim
Baldenheim
48°14′19″V 7°32′21″L / 48.238611°V 7.539167°L / 48.238611; 7.539167Koordinatat: 48°14′19″V 7°32′21″L / 48.238611°V 7.539167°L / 48.238611; 7.539167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Sélestat-Erstein
Kantoni Marckolsheim
Ndërbashkësia Sélestat
Kryetari Willy Schwander
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.44 km2
Popullsia 1150 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67600
INSEE 67019


Baldenheim është një komunëFrancë. Baldenheim bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1150 banorë dhe sipërfaqe 9.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]