Balesta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balesta
Komunë
Vendndodhja
Balesta is located in Franca
Balesta
Balesta
47°55′43″V 7°32′27″L / 47.9286°V 7.5408°L / 47.9286; 7.5408Koordinatat: 47°55′43″V 7°32′27″L / 47.9286°V 7.5408°L / 47.9286; 7.5408
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Montréjeau
Kryetari Alain Menessier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.16 km2
Lartësia 402 m (m.n.d.)
Popullsia 174 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31580
INSEE 31043


Balesta është një komunëFrancë. Balesta bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 174 banorë dhe sipërfaqe 7.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balesta – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale