Baleyssagues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baleyssagues
Komunë
noform
Pamje nga Baleyssagues
Vendndodhja
Baleyssagues is located in Franca
Baleyssagues
Baleyssagues
49°29′34″V 4°09′40″L / 49.4928°V 4.1611°L / 49.4928; 4.1611Koordinatat: 49°29′34″V 4°09′40″L / 49.4928°V 4.1611°L / 49.4928; 4.1611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Marmande
Kantoni Duras
Ndërbashkësia Pays de Duras
Kryetari Maryse Guinguet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.18 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 189 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47120
INSEE 47020


Baleyssagues është një komunëFrancë. Baleyssagues bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 189 banorë dhe sipërfaqe 8.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]