Balgau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balgau
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Balgau is located in Franca
Balgau
Balgau
47°55′43″V 7°32′27″L / 47.928611°V 7.540833°L / 47.928611; 7.540833Koordinatat: 47°55′43″V 7°32′27″L / 47.928611°V 7.540833°L / 47.928611; 7.540833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Colmar
Kantoni Neuf-Brisach
Ndërbashkësia Essor du Rhin
Kryetari Jean-Louis Schelcher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.49 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 827 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68740
INSEE 68016


Balgau është një komunëFrancë. Balgau bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 827 banorë dhe sipërfaqe 9.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balgau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale