Balignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balignac
Komunë
Vendndodhja
Balignac is located in Franca
Balignac
Balignac
50°51′43″V 1°56′33″L / 50.8619°V 1.9425°L / 50.8619; 1.9425Koordinatat: 50°51′43″V 1°56′33″L / 50.8619°V 1.9425°L / 50.8619; 1.9425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Lavit
Ndërbashkësia Lomagne Tarn-et-Garonnaise
Kryetari Alain Gaussens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.09 km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 26 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82120
INSEE 82009


Balignac është një komunëFrancë. Balignac bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 26 banorë dhe sipërfaqe 4.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]