Balizac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balizac
Komunë
noform
Pamje nga Balizac
Vendndodhja
Balizac is located in Franca
Balizac
Balizac
46°17′59″V 6°19′47″L / 46.2997°V 6.3297°L / 46.2997; 6.3297Koordinatat: 46°17′59″V 6°19′47″L / 46.2997°V 6.3297°L / 46.2997; 6.3297
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Saint-Symphorien
Ndërbashkësia Pays Paroupian
Kryetari Michel Lacome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.78 km2
Lartësia 43 m (m.n.d.)
Popullsia 414 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33730
INSEE 33026


Balizac është një komunëFrancë. Balizac bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 414 banorë dhe sipërfaqe 41.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balizac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale