Balléville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balléville
Komunë
Vendndodhja
Balléville is located in Franca
Balléville
Balléville
47°59′12″V 4°11′54″L / 47.9867°V 4.1983°L / 47.9867; 4.1983Koordinatat: 47°59′12″V 4°11′54″L / 47.9867°V 4.1983°L / 47.9867; 4.1983
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Châtenois
Ndërbashkësia Pays de Châtenois
Kryetari Jean-Luc Jeanmaire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.25 km2
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Popullsia 114 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88170
INSEE 88031


Balléville është një komunëFrancë. Balléville bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 114 banorë dhe sipërfaqe 6.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]