Ballainvilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballainvilliers
Komunë
noform
Pamje nga Ballainvilliers
Stema_figura
Vendndodhja
Ballainvilliers is located in Franca
Ballainvilliers
Ballainvilliers
48°40′34″V 2°17′24″L / 48.67617°V 2.290113°L / 48.67617; 2.290113Koordinatat: 48°40′34″V 2°17′24″L / 48.67617°V 2.290113°L / 48.67617; 2.290113
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Palaiseau
Kantoni Villebon-sur-Yvette
Ndërbashkësia Europ'Essonne
Kryetari Brigitte Puech
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.01 km2
Popullsia 3800 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91160
INSEE 91044


Ballainvilliers është një komunëFrancë. Ballainvilliers bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 3800 banorë dhe sipërfaqe 4.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]