Ballan-Miré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballan-Miré
Komunë
noform
Pamje nga Ballan-Miré
Stema_figura
Vendndodhja
Ballan-Miré is located in Franca
Ballan-Miré
Ballan-Miré
47°20′33″V 0°36′50″L / 47.3425°V 0.613889°L / 47.3425; 0.613889Koordinatat: 47°20′33″V 0°36′50″L / 47.3425°V 0.613889°L / 47.3425; 0.613889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Tours
Kantoni Ballan-Miré
Kryetari Laurent Baumel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.16 km2
Popullsia 8152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37018


Ballan-Miré është një komunëFrancë. Ballan-Miré bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 8152 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 26.16 km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]