Ballancourt-sur-Essonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballancourt-sur-Essonne
Komunë
noform
Pamje nga Ballancourt-sur-Essonne
Stema_figura
Vendndodhja
Ballancourt-sur-Essonne is located in Franca
Ballancourt-sur-Essonne
Ballancourt-sur-Essonne
48°31′29″V 2°23′03″L / 48.524677°V 2.384291°L / 48.524677; 2.384291Koordinatat: 48°31′29″V 2°23′03″L / 48.524677°V 2.384291°L / 48.524677; 2.384291
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Évry
Kantoni Mennecy
Ndërbashkësia Val d'Essonne
Kryetari Charles de Bourbon-Busset
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.3 km2
Popullsia 7275 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91610
INSEE 91045


Ballancourt-sur-Essonne është një komunëFrancë. Ballancourt-sur-Essonne bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 7275 banorë dhe sipërfaqe 11.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]