Ballay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballay
Komunë
noform
Pamje nga Ballay
Vendndodhja
Ballay is located in Franca
Ballay
Ballay
47°04′29″V 3°16′46″L / 47.0747°V 3.2794°L / 47.0747; 3.2794Koordinatat: 47°04′29″V 3°16′46″L / 47.0747°V 3.2794°L / 47.0747; 3.2794
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Vouziers
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Christian Mielcarek
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.46 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 248 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8400
INSEE 8045


Ballay është një komunëFrancë. Ballay bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 248 banorë dhe sipërfaqe 10.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ballay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale