Ballersdorf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballersdorf
Komunë
Vendndodhja
Ballersdorf is located in Franca
Ballersdorf
Ballersdorf
47°37′22″V 7°09′42″L / 47.622661°V 7.161532°L / 47.622661; 7.161532Koordinatat: 47°37′22″V 7°09′42″L / 47.622661°V 7.161532°L / 47.622661; 7.161532
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Altkirch
Kantoni Altkirch
Ndërbashkësia Porte d'Alsace
Kryetari Bernard Boloronus
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.72 km2
Lartësia 303 m (m.n.d.)
Popullsia 856 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68210
INSEE 68017


Ballersdorf është një komunëFrancë. Ballersdorf bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 856 banorë dhe sipërfaqe 10.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]