Ballon, Sarthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballon
Komunë
Vendndodhja
Ballon is located in Franca
Ballon
Ballon
46°32′09″V 4°22′09″L / 46.5358°V 4.3692°L / 46.5358; 4.3692Koordinatat: 46°32′09″V 4°22′09″L / 46.5358°V 4.3692°L / 46.5358; 4.3692
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Le Mans
Kantoni Ballon (chef-lieu)]]
Ndërbashkësia Communauté de communes des Portes du Maine
Kryetari Maurice Vavasseur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.41 km2
Popullsia 1307 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72290
INSEE 72023


Ballon është një komunëFrancë. Ballon bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1307 banorë (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009) dhe sipërfaqe 13.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]