Balma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balma
Komunë
noform
Pamje nga Balma
Vendndodhja
Balma is located in Franca
Balma
Balma
48°01′58″V 4°21′57″L / 48.0328°V 4.3658°L / 48.0328; 4.3658Koordinatat: 48°01′58″V 4°21′57″L / 48.0328°V 4.3658°L / 48.0328; 4.3658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Toulouse-8
Ndërbashkësia Grand Toulouse
Kryetari Vincent Terrail-Novès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.59 km2
Popullsia 12951 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31130
INSEE 31044


Balma është një komunëFrancë. Balma bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 12951 banorë dhe sipërfaqe 16.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balma – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale