Balsièges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balsièges
Komunë
noform
Pamje nga Balsièges
Stema_figura
Vendndodhja
Balsièges is located in Franca
Balsièges
Balsièges
45°42′38″V 0°08′14″L / 45.7106°V 0.1372°L / 45.7106; 0.1372Koordinatat: 45°42′38″V 0°08′14″L / 45.7106°V 0.1372°L / 45.7106; 0.1372
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Mende-Sud
Ndërbashkësia Valdonnez
Kryetari Philippe Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.88 km2
Lartësia 685 m (m.n.d.)
Popullsia 521 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48000
INSEE 48016


Balsièges është një komunëFrancë. Balsièges bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 521 banorë dhe sipërfaqe 32.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]