Baltzenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baltzenheim
Komunë
Vendndodhja
Baltzenheim is located in Franca
Baltzenheim
Baltzenheim
48°05′41″V 7°33′24″L / 48.094722°V 7.556667°L / 48.094722; 7.556667Koordinatat: 48°05′41″V 7°33′24″L / 48.094722°V 7.556667°L / 48.094722; 7.556667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Colmar
Kantoni Andolsheim
Kryetari Serge Baesler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.52 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 583 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68320
INSEE 68019


Baltzenheim është një komunëFrancë. Baltzenheim bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 583 banorë dhe sipërfaqe 6.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]