Ban-de-Laveline

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ban-de-Laveline
Komunë
Vendndodhja
Ban-de-Laveline is located in Franca
Ban-de-Laveline
Ban-de-Laveline
48°10′24″V 6°58′48″L / 48.1733°V 6.98°L / 48.1733; 6.98Koordinatat: 48°10′24″V 6°58′48″L / 48.1733°V 6.98°L / 48.1733; 6.98
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kantoni Saint-Dié-des-Vosges-Est
Ndërbashkësia Val de Galilée
Kryetari Gérard Noël
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.45 km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 1289 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88520
INSEE 88032


Ban-de-Laveline është një komunëFrancë. Ban-de-Laveline bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1289 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 26.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]