Banassac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banassac
Komunë
noform
Pamje nga Banassac
Stema_figura
Vendndodhja
Banassac is located in Franca
Banassac
Banassac
49°48′05″V 4°02′04″L / 49.8014°V 4.0344°L / 49.8014; 4.0344Koordinatat: 49°48′05″V 4°02′04″L / 49.8014°V 4.0344°L / 49.8014; 4.0344
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni La Canourgue
Ndërbashkësia Aubrac-Lot-Causse
Kryetari Jean-Paul Guix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.41 km2
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Popullsia 864 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48500
INSEE 48017


Banassac është një komunëFrancë. Banassac bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 864 banorë dhe sipërfaqe 17.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]