Bancigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bancigny
Komunë
noform
Pamje nga Bancigny
Vendndodhja
Bancigny is located in Franca
Bancigny
Bancigny
43°08′00″V 5°45′00″L / 43.1333°V 5.75°L / 43.1333; 5.75Koordinatat: 43°08′00″V 5°45′00″L / 43.1333°V 5.75°L / 43.1333; 5.75
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Vervins
Kantoni Vervins
Ndërbashkësia Thiérache du Centre
Kryetari Steve Huclin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.32 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 28 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2140
INSEE 2044


Bancigny është një komunëFrancë. Bancigny bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 28 banorë dhe sipërfaqe 3.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]