Baneuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baneuil
Komunë
noform
Pamje nga Baneuil
Vendndodhja
Baneuil is located in Franca
Baneuil
Baneuil
43°02′44″V 0°14′07″L / 43.0456°V 0.2353°L / 43.0456; 0.2353Koordinatat: 43°02′44″V 0°14′07″L / 43.0456°V 0.2353°L / 43.0456; 0.2353
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Bergerac
Kantoni Lalinde
Ndërbashkësia Entre Dordogne et Louyre
Kryetari Gérard Porcher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.89 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 353 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24150
INSEE 24023


Baneuil është një komunëFrancë. Baneuil bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 353 banorë dhe sipërfaqe 8.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baneuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale