Banica (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banica (Çashkë)
Fshat
Vendndodhja
Banica (Çashkë) is located in Maqedonia e Veriut
Banica (Çashkë)
Banica (Çashkë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 321 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 42′ 02″ Veri

21° 39′ 56″ Lindje

Popullsia 55 banorë (2002)