Banios

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banios
Komunë
noform
Pamje nga Banios
Stema_figura
Vendndodhja
Banios is located in Franca
Banios
Banios
47°56′00″V 3°41′45″P / 47.9333°V 3.6958°P / 47.9333; -3.6958Koordinatat: 47°56′00″V 3°41′45″P / 47.9333°V 3.6958°P / 47.9333; -3.6958
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Bagnères-de-Bigorre
Ndërbashkësia Haute-Bigorre
Kryetari François Abat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.26 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 54 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65200
INSEE 65060


Banios është një komunëFrancë. Banios bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 5.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Banios – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale