Banize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banize
Komunë
noform
Pamje nga Banize
Vendndodhja
Banize is located in Franca
Banize
Banize
46°53′14″V 6°14′25″L / 46.8872°V 6.2403°L / 46.8872; 6.2403Koordinatat: 46°53′14″V 6°14′25″L / 46.8872°V 6.2403°L / 46.8872; 6.2403
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Aubusson
Kantoni Saint-Sulpice-les-Champs
Ndërbashkësia Pays Creuse-Thaurion-Gartempe
Kryetari Bruno Servazeix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.24 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23120
INSEE 23016


Banize është një komunëFrancë. Banize bën pjesë në departamentin Creuserajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 158 banorë dhe sipërfaqe 15.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Banize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale