Bannay, Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannay
Komunë
Vendndodhja
Bannay is located in Franca
Bannay
Bannay
44°22′03″V 4°09′23″L / 44.3675°V 4.1564°L / 44.3675; 4.1564Koordinatat: 44°22′03″V 4°09′23″L / 44.3675°V 4.1564°L / 44.3675; 4.1564
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Montmort-Lucy
Ndërbashkësia La Brie des Étangs
Kryetari Muguette Curfs
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.06 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 20 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51270
INSEE 51034


Bannay është një komunëFrancë. Bannay bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 20 banorë dhe sipërfaqe 7.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]