Bannegon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannegon
Komunë
noform
Pamje nga Bannegon
Vendndodhja
Bannegon is located in Franca
Bannegon
Bannegon
46°48′07″V 2°42′51″L / 46.8019°V 2.7142°L / 46.8019; 2.7142Koordinatat: 46°48′07″V 2°42′51″L / 46.8019°V 2.7142°L / 46.8019; 2.7142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kantoni Charenton-du-Cher
Ndërbashkësia Berry Charentonnais
Kryetari Guy James
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.08 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18210
INSEE 18021


Bannegon është një komunëFrancë. Bannegon bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 270 banorë dhe sipërfaqe 21.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]