Bannes, Lot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannes
Komunë
Vendndodhja
Bannes is located in Franca
Bannes
Bannes
47°58′57″V 0°21′01″P / 47.9825°V 0.3503°P / 47.9825; -0.3503Koordinatat: 47°58′57″V 0°21′01″P / 47.9825°V 0.3503°P / 47.9825; -0.3503
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Figeac
Kantoni Saint-Céré
Ndërbashkësia Pays de Saint-Céré
Kryetari Christian Larraufie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.11 km2
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Popullsia 138 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46400
INSEE 46017


Bannes është një komunëFrancë. Bannes bën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 10.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]