Bannes, Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannes
Komunë
Vendndodhja
Bannes is located in Franca
Bannes
Bannes
48°48′12″V 3°55′10″L / 48.8033°V 3.9194°L / 48.8033; 3.9194Koordinatat: 48°48′12″V 3°55′10″L / 48.8033°V 3.9194°L / 48.8033; 3.9194
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Fère-Champenoise
Ndërbashkësia Sud Marnais
Kryetari Patrick Guillaume
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.33 km2
Lartësia 168 m (m.n.d.)
Popullsia 270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51230
INSEE 51035


Bannes është një komunëFrancë. Bannes bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 270 banorë dhe sipërfaqe 23.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]