Bannoncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannoncourt
Komunë
Vendndodhja
Bannoncourt is located in Franca
Bannoncourt
Bannoncourt
49°34′23″V 4°07′42″L / 49.5731°V 4.1283°L / 49.5731; 4.1283Koordinatat: 49°34′23″V 4°07′42″L / 49.5731°V 4.1283°L / 49.5731; 4.1283
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Commercy
Kantoni Pierrefitte-sur-Aire
Ndërbashkësia Sammiellois
Kryetari Claude Villain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.72 km2
Lartësia 219 m (m.n.d.)
Popullsia 174 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55300
INSEE 55027


Bannoncourt është një komunëFrancë. Bannoncourt bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 174 banorë dhe sipërfaqe 8.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]