Bannost-Villegagnon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannost-Villegagnon
Komunë
Vendndodhja
Bannost-Villegagnon is located in Franca
Bannost-Villegagnon
Bannost-Villegagnon
44°02′20″V 5°37′43″L / 44.0389°V 5.6286°L / 44.0389; 5.6286Koordinatat: 44°02′20″V 5°37′43″L / 44.0389°V 5.6286°L / 44.0389; 5.6286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Provins
Kantoni Nangis
Ndërbashkësia Provinois
Kryetari Michel Leroy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.41 km2
Popullsia 587 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77970
INSEE 77020


Bannost-Villegagnon është një komunëFrancë. Bannost-Villegagnon bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 587 banorë dhe sipërfaqe 19.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]