Banogne-Recouvrance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banogne-Recouvrance
Komunë
noform
Pamje nga Banogne-Recouvrance
Stema_figura
Vendndodhja
Banogne-Recouvrance is located in Franca
Banogne-Recouvrance
Banogne-Recouvrance
43°44′15″V 0°37′19″P / 43.7375°V 0.6219°P / 43.7375; -0.6219Koordinatat: 43°44′15″V 0°37′19″P / 43.7375°V 0.6219°P / 43.7375; -0.6219
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Château-Porcien
Ndërbashkësia Pays rethélois
Kryetari Jean-Luc Guillaume
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.01 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8220
INSEE 8046


Banogne-Recouvrance është një komunëFrancë. Banogne-Recouvrance bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 160 banorë dhe sipërfaqe 19.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]