Bantheville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bantheville
Komunë
Vendndodhja
Bantheville is located in Franca
Bantheville
Bantheville
50°03′41″V 3°12′25″L / 50.0614°V 3.2069°L / 50.0614; 3.2069Koordinatat: 50°03′41″V 3°12′25″L / 50.0614°V 3.2069°L / 50.0614; 3.2069
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Montfaucon-d'Argonne
Ndërbashkësia Val Dunois
Kryetari Jean D'Halluin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.28 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55110
INSEE 55028


Bantheville është një komunëFrancë. Bantheville bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 14.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]