Bantzenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bantzenheim
Komunë
Vendndodhja
Bantzenheim is located in Franca
Bantzenheim
Bantzenheim
47°49′32″V 7°30′59″L / 47.8256°V 7.5164°L / 47.8256; 7.5164Koordinatat: 47°49′32″V 7°30′59″L / 47.8256°V 7.5164°L / 47.8256; 7.5164
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Mulhouse
Kantoni Illzach
Ndërbashkësia Porte de France Rhin Sud
Kryetari Gabriel Schaeffer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.22 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 1655 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68490
INSEE 68020


Bantzenheim është një komunëFrancë. Bantzenheim bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 1655 banorë dhe sipërfaqe 21.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]