Barèges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barèges
Komunë
noform
Pamje nga Barèges
Stema_figura
Vendndodhja
Barèges is located in Franca
Barèges
Barèges
50°08′05″V 3°56′30″L / 50.1347°V 3.9417°L / 50.1347; 3.9417Koordinatat: 50°08′05″V 3°56′30″L / 50.1347°V 3.9417°L / 50.1347; 3.9417
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Luz-Saint-Sauveur
Ndërbashkësia Pays Toy
Kryetari Pascal Arribet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.84 km2
Lartësia 1250 m (m.n.d.)
Popullsia 201 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65120
INSEE 65481


Barèges është një komunëFrancë. Barèges bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 45.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]