Bar, Corrèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bar
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bar is located in Franca
Bar
Bar
49°26′02″V 4°56′32″L / 49.4339°V 4.9422°L / 49.4339; 4.9422Koordinatat: 49°26′02″V 4°56′32″L / 49.4339°V 4.9422°L / 49.4339; 4.9422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Tulle
Kantoni Corrèze
Ndërbashkësia Tulle et Cœur de Corrèze
Kryetari Jean-Jacques Bossoutrot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.82 km2
Popullsia 323 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19800
INSEE 19016


Bar është një komunëFrancë. Bar bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 323 banorë dhe sipërfaqe 20.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]