Bar-le-Duc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bar-le-Duc
Komunë
noform
Pamje nga Bar-le-Duc
Stema_figura
Vendndodhja
Bar-le-Duc is located in Franca
Bar-le-Duc
Bar-le-Duc
48°16′V 4°43′L / 48.27°V 4.72°L / 48.27; 4.72Koordinatat: 48°16′V 4°43′L / 48.27°V 4.72°L / 48.27; 4.72
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Bar-le-Duc
Ndërbashkësia Bar-le-Duc
Kryetari Bertrand Pancher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.62 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 15895 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55000
INSEE 55029


Bar-le-Duc është një komunëFrancë. Bar-le-Duc bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 15895 banorë dhe sipërfaqe 23.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]