Baraize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baraize
Komunë
noform
Pamje nga Baraize
Vendndodhja
Baraize is located in Franca
Baraize
Baraize
44°16′40″V 2°26′01″L / 44.2778°V 2.4336°L / 44.2778; 2.4336Koordinatat: 44°16′40″V 2°26′01″L / 44.2778°V 2.4336°L / 44.2778; 2.4336
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement La Châtre
Kantoni Éguzon-Chantôme
Kryetari Lionel Perrot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.39 km2
Lartësia 244 m (m.n.d.)
Popullsia 313 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36270
INSEE 36012


Baraize është një komunëFrancë. Baraize bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 313 banorë dhe sipërfaqe 16.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baraize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale