Barbaggio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbaggio
Komunë
noform
Pamje nga Barbaggio
Vendndodhja
Barbaggio is located in Franca
Barbaggio
Barbaggio
49°39′55″V 4°34′49″L / 49.6653°V 4.5803°L / 49.6653; 4.5803Koordinatat: 49°39′55″V 4°34′49″L / 49.6653°V 4.5803°L / 49.6653; 4.5803
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Bastia
Kantoni La Conca-d'Oro
Kryetari Étienne Marchetti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.86 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20253
INSEE 2B029


Barbaggio është një komunëFrancë. Barbaggio bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 230 banorë dhe sipërfaqe 10.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]