Barbaise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbaise
Komunë
noform
Pamje nga Barbaise
Vendndodhja
Barbaise is located in Franca
Barbaise
Barbaise
44°10′12″V 0°17′14″L / 44.17°V 0.2872°L / 44.17; 0.2872Koordinatat: 44°10′12″V 0°17′14″L / 44.17°V 0.2872°L / 44.17; 0.2872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Signy-l'Abbaye
Kryetari Michel Bouquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.68 km2
Lartësia 192 m (m.n.d.)
Popullsia 105 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8430
INSEE 8047


Barbaise është një komunëFrancë. Barbaise bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 105 banorë dhe sipërfaqe 6.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]