Barbaste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbaste
Komunë
noform
Pamje nga Barbaste
Stema_figura
Vendndodhja
Barbaste is located in Franca
Barbaste
Barbaste
43°11′45″V 0°07′14″L / 43.1958°V 0.1206°L / 43.1958; 0.1206Koordinatat: 43°11′45″V 0°07′14″L / 43.1958°V 0.1206°L / 43.1958; 0.1206
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Nérac
Kantoni Lavardac
Ndërbashkësia Val d'Albret
Kryetari Bernadette Jayles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.7 km2
Lartësia 126 m (m.n.d.)
Popullsia 1494 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47230
INSEE 47021


Barbaste është një komunëFrancë. Barbaste bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1494 banorë dhe sipërfaqe 38.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]