Barbazan, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbazan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbazan is located in Franca
Barbazan
Barbazan
43°09′54″V 0°08′30″L / 43.165°V 0.1417°L / 43.165; 0.1417Koordinatat: 43°09′54″V 0°08′30″L / 43.165°V 0.1417°L / 43.165; 0.1417
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Barbazan
Ndërbashkësia Haut Comminges
Kryetari Michelle Stradere
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.05 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 447 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31510
INSEE 31045


Barbazan është një komunëFrancë. Barbazan bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 447 banorë dhe sipërfaqe 6.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]