Barbazan-Debat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbazan-Debat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbazan-Debat is located in Franca
Barbazan-Debat
Barbazan-Debat
47°17′00″V 1°17′00″P / 47.2833°V 1.2833°P / 47.2833; -1.2833Koordinatat: 47°17′00″V 1°17′00″P / 47.2833°V 1.2833°P / 47.2833; -1.2833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Séméac
Kryetari Jean-Christian Pédeboy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.78 km2
Lartësia 343 m (m.n.d.)
Popullsia 3483 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65690
INSEE 65062


Barbazan-Debat është një komunëFrancë. Barbazan-Debat bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 3483 banorë dhe sipërfaqe 9.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]