Barbazan-Dessus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbazan-Dessus
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbazan-Dessus is located in Franca
Barbazan-Dessus
Barbazan-Dessus
43°54′01″V 4°44′55″L / 43.9003°V 4.7486°L / 43.9003; 4.7486Koordinatat: 43°54′01″V 4°44′55″L / 43.9003°V 4.7486°L / 43.9003; 4.7486
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Tournay
Ndërbashkësia Canton de Tournay
Kryetari Jean Duprat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.24 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65360
INSEE 65063


Barbazan-Dessus është një komunëFrancë. Barbazan-Dessus bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 4.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]