Barbery, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbery
Komunë
Vendndodhja
Barbery is located in Franca
Barbery
Barbery
48°21′54″V 3°03′25″L / 48.365°V 3.0569°L / 48.365; 3.0569Koordinatat: 48°21′54″V 3°03′25″L / 48.365°V 3.0569°L / 48.365; 3.0569
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Senlis
Ndërbashkësia Pays de Senlis
Kryetari Jean-Luc Thibault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.6 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 536 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60810
INSEE 60045


Barbery është një komunëFrancë. Barbery bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 536 banorë dhe sipërfaqe 7.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]