Barbey, Seine-et-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbey
Komunë
Vendndodhja
Barbey is located in Franca
Barbey
Barbey
45°28′25″V 0°09′15″P / 45.4736°V 0.1542°P / 45.4736; -0.1542Koordinatat: 45°28′25″V 0°09′15″P / 45.4736°V 0.1542°P / 45.4736; -0.1542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Provins
Kantoni Montereau-Fault-Yonne
Ndërbashkësia Deux Fleuves
Kryetari Daniel Villette
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.32 km2
Popullsia 166 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77130
INSEE 77021


Barbey është një komunëFrancë. Barbey bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 4.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]